• Výmena prevádzkových kvapalín
  • Opravy a výmeny vadných súčiastok
  • Diagnostika a oprava elektronických porúch
  • Doplnenie klimatizácie
  • Geometria kolies
1 2 3 4 5 6
GEOMETRIA KOLIES

Čo znamená geometria kolies?

Nastavenie geometrie kolies spočíva v nastavení správneho odklonu a taktiež aj zbiehavosti všetkých kolies tak, aby sa pri jazde otáčali kolmo na vozovku. Správna geometria predlžuje životnosť vašich pneumatík, zlepšuje ovládatelnosť auta a tým, že sa znižuje valivý odpor kolies, sa znižuje aj spotreba paliva. V našom servise je nastevenie geometrie záležitosť na cca 10-30minút.

Ako spoznám zlú geometriu?


Zlú geometriu na vašom vozidle si viete otestovať aj sami:
- Počas jazdy skúste pustit oboma rukami volant a sledujte, či auto si drží smer priamo vpred. Pokiaľ samé zatáča do strany, pravdepodobnosť zlej geometrie je veľmi vysoká
- Opticky skontrolujte dezén pneumatiky. Mal by byť rovnomerne zodratý. Ak je na jednej polovici pneumatiky "krajší" dezén a hlbšie drážky ako na druhej polovici, je to dôsledok nesprávneho nastavenia kolies.
Zlá geomteria sa podpíše aj na spomínanom nerovnomernom zodratí pneumatík. Čím sa výrazne skráti ich životnosť. Zošúchaný dezén na vonkajšej časti pneumatiky Vás môže zradiť pri prudšom prejazde zákrutou. Rozhodne investícia do tohto úkonu sa Vám oplatí.

Čo spôsobuje toto rozladenie kolies?

Geometria môže byť najčastejšie rozhodená, ak vo vyššej rýchlosti koleso narazí na obrubník alebo skočí do výtlku. Nesprávne nastavená geometria má za následok rýchlejšie opotrebovanie častí kolies a potom horšiu stabilitu vozidla počas jazdy. Zároveň to pre vás veľmi často znamená, že musíte svoje pneumatiky vymeniť skôr, než ste očakávali, pretože nedobrá zbiehavosť poškodzuje časť dezénu rýchlejšie a tým sa pre vás stáva pneumatika nepoužiteľná.

NASTAVENIE GEOMETRIE KOLIES: 15€