• Výmena prevádzkových kvapalín
  • Opravy a výmeny vadných súčiastok
  • Diagnostika a oprava elektronických porúch
  • Doplnenie klimatizácie
  • Geometria kolies
1 2 3 4 5 6
VÝMENY OPOTREBOVANÝCH DIELOV

Výmena niektorých dielov môže byť častokrát veľmi citlivá záležitosť. Neodborný zásah, prípadne zásah "doma na dvore" môže v istých prípadoch viesť ku škode. Iste, s prehľadom si zručnejší majitelia vozidiel vymenia doma žiarovky, prípadne filtre aj olej.. no skúsime popísať najzákladnejšie diely, ktorých výmenu netreba podceňovať.

Rozvody!!!

Rozvody sa starajú o správne načasovanie ventilov. Toto je sústava ozubeného remeňa s kladkami, na ktoré je pripevnená vačková hriadeľ. Vodná pumpa, zvykne byť súčasťou rozvodu motora, ktorá sa často pri výmenách kvôli úsporným opatreniam nevymenia a ignoruje. Chyba! Rozvody odporúčame meniť komplet ako celok. Pokiaľ ktorákoľvek časť zlyhá (roztrhne sa remeň, praskne kladka na vodnej pumpe..atď) následky sú fatálne. Zlyhá načasovanie ventilov a ventily sa otvoria práve vtedy, keď sa piest tlačí hore a stláča zmes. Fyzické stretnutie piesta s ventilom predstavuje poškodenie najdôležitejších častí motora. Preto by ste nemali interval výmeny rozvodov podceňovať. Výmena rozvodov je záležitosť na pár hodín

Ceny pri väčších a aj pri niekoľkodňových opravách sa účtujú podľa zložitosti práce (prístup k dielu, jeho výmena, čo všetko treba demontovať). Bolo by preto neseriózne voči Vám, napočítať si normohodinu. Vždy však Vám oznámime predbežný odhad ceny a informujeme Vás o priebehu opravy.

Výmena spojky

Opotrebovanie spojky sa prejavuje zvyčajne prešmykovaním a šklbaním auta pri rozbehu vozidla. Taktiež môže byť problém so zaradením jednotky či spiatočky. Mení sa aj jej bod záberu. Pokiaľ pri pridávania plynu sem tam stúpnu naprázdno otáčky, no rýchlosť vozidla nie, by ste mali byť už veľmi pozorný. Aby ste si predĺžili životnosť spojky odporúčame plynule mierne rozjazdy, nejazdiť na 1.prevodovom stupni agresívne a taktiež nedusiť auto v nízkých otáčkach, ale včas podraďiť. Pri výmene spojky odporúčame meniť celú sadu komplet, nie len lamelu.

VÝMENA ROZVODOV: OD 40€ + CENA SADY ROZVODOV
VÝMENA SPOJKY: OD 40€ + CENA SPOJKY