• Autoservis Prievidza Sebedražie
  • Výmena prevádzkových kvapalín
  • Opravy a výmeny náhradných dielov
  • Diagnostika vozidla a oprava elektronických porúch
  • Opravy a doplnenie klimatizácie
  • Geometria kolies
1 2 3 4 5 6
VÝMENY PREVÁDZKOVÝCH KVAPALÍN

Prevádzkové náplne Výmena niektorých prevádzkových kvapalín môže byť zdanlivo jednoduchá záležitosť. A však bez správneho náradia, prípadne zdviháka, môžete naraziť na problém. Naša dieľna disponuje hydraulickými zdvihákmi, vďaka ktorým aj ťažšie dostupný filter bez problémov vymeníme.

Výmena oleja


Olej svojím kolobehom v motore mení svoje chemické vlasnosti. Navyše sa môžu v ňom časom vyskytovať miniatúrne čiastočky, vznikajúce pri pohybe piestov vo valcoch, ktoré pôsobia ako abrazívum. Preto je dobré olej pravidelne meniť. Pri výmene oleja odporúčame dodržať niekoľko zásad.

1. Dodržať interval výmeny oleja. Z hľadiska praxe by sme chceli zdôrazniť riziko pri tzv. "Long-Life" intervaloch, kde výrobca odporúča olej meniť každých 30 000km a viac. To, či sa tento interval skutočne oplatil, uvidíte po niekoľkých desiatkach, možno stovkách tisícoch kilometrov na stave Vášho motora. Z našich skúseností to neodporúčame

Výmena oleja 2. Pri výmene oleja, meniť VŽDY aj olejový filter. Investícia do filtra predstavuje doslova pár eur.

3. Dodržat špecifikáciu a dbať na výber oleja. Každý motor potrebuje olej istej špecifikácie, čo označuje normami. Tie je možné nájsť na obale od oleja. Taktiež neodporúčame svojvoľne a často meniť viskozitnú triedu olejov.

Pomôcť pri výbere správneho oleja Vám môžu mazacie plány. ( Zvoľte Mogul, pokiaľ chcete český jazyk )

Pokiaľ si olej a filter objednáte u nás, vymeníme Vám ho ÚPLNE ZADARMO!

nemrznúca zmes

Chladiace zmesi

Chladiaca zmes, obyčajne destilovaná voda sa odporúča vymeniť raz za 1 rok. Najdôležitejšou funkciou je odvádzanie tepla z motora do chladiča, kde sa zase vzduchom ochladzuje. Chladná voda tečie naspäť do motora, aby ho ochladila. Kvapalina tiež chráni gumové častí motora. Aby chladiaca kvapalina plnila svoju úlohu, musí mať dostatočne nízky bod mrazu a musí taktiež obsahovať aditíva, ktoré ochránia kovové časti pred koróziou a gumené časti pred starnutím a popraskaním. Každá chladiaca kvapalina časom stráca tieto vlastnosti, pretože prísady obsiahnuté v kvapaline sa postupne odparia alebo zmenia svoje chemické vlastnosti. Pri nástupe chladnejšieho obdobia je potrebné destilovanú vodu vypustiť a napustiť nemrznúcu zmes. Predídete tak zamrznutiu vody v chladiči, čo by mohlo mať za následok poškodenie motora. Pokiaľ už máte nemrznúcu chladiacu zmes v systéme a nie ste si istí, akú mínusovú teplotu znesie, je možnosť to u nás premerať.

Prečo meniť brzdovú kvapalinu?

Podobne ako olej,aj brzdová kvapalina mení svoje chemické účinky časom. Znižuje sa bod varu, čo može mať za následok, v extrémnejších prípadoch, nesprávnu činnosť bŕzd pri intenzívnejšom brzdení. Jej výmena si najviac vyžaduje servisný zásah. Odporúča sa aspoň raz do roka nechať brzdovú kvapalinu skontrolovať.

VÝMENA OLEJA: ZDARMA! , PRI ZAKÚPENÍ OLEJA A FILTRA
VÝMENA BRZDOVEJ KVAPALINY: 10€ + CENA ZA KVAPALINU
VÝMENA CHLADIACEJ KVAPALINY: 5€ + NÁPLŇ